| časové pomezí |

Sonda do histerie = Štěpánův zápisník končí jarem 2012
(pak jsem přestal stíhat někam něco psát, sledujte nás na FACEBOOKU):

| 22 |
31. 3. 2012
Hrajeme nouzově ve třech bez rytmiky a zpěvačky v Blues Jazz Baru u Zvonu (Valmez) s místním předskokanem Honzou Hlucháněm a jde to fantasticky, atmosféra jedinečná. Začíná mi být jasné, jak moc je podstatné mít vedle sebe na pódiu lidi, se kterými mi to podprahově funguje. Jaká je to těžko popsatelná chemie. Jak zásadní rozdíl je mezi "dobrý" a "skvělý".

| 21 |
21. 1. 2012
Bouráme ve sněhové kalamitě při cestě na Polefest v klubu Ponorka v Hradci Králové. Všichni zdraví, moje auto poněkud nezdravé. Mám tak říkajíc vyděláno a to jsem rád, že to dopadlo takhle. Ostatní pojedou druhou károu domů, já čekám na druhou odtahovku, první selhala.

Kolem chodí řidiči, co to "zalomili" na zrádném úseku o kus dál. Stojím v mraze při měsíčku nad autem, ze kterého na mě z pod břehu u silnice kouká tma a disky levých kol, a nevím, na co myslet. Nu, vylezli jsme z něj jako z ponorky:-) Víte, že omezovač otevření dveří funguje jen v normální poloze a když auto cvičně položíte na bok, tak se Vám ten poklop bude pořád zavírat zpátky na hlavu?

| 20 |
rok 2011
http://b-tv.cz/vlna-z-brna.html?ep=2180
Po mém podzimním rozhodnutí (podporovaném Dartagnanem) se opřít do koncertování se začínají dít věci. Na jaře 2011 odchází perkusista Dartagnan. V září basista Pavel. Po půl roce dobrodružných zážitků s různými hráči u našich perkusí zakotví Benji a na uvolněný post basáka jeho kámoš Doktor - ten na dobu určitou. Spolu se zastoupením Magdaleny Štěpánkou a přijetím houslistky Lenky jsou to dobré "škatule, hejbejte se".

Celou tu dobu koncertujeme. 25. 6. 2011, kdy hrajeme dvě akce ve dvou městech, perkusáka nemáme, ale na té první potkáváme Honzu Blahynku, folkaře a improvizátora, a ten s námi oba koncerty odehraje. atd...:-)
Máme za sebou za ten rok výměnu ansámblu, přijetí šestého člena, 41 koncertů a rozhovor v místní televizi BTV. Já s Magdalenou si od 18. 9. užíváme syna Robina.

| 19 |
25. 06. 2010 Recenze na musiczone.cz
31. 07. 2010
Rozhovor na Topzine.cz

Ano, je to tak, recenzent musiczone.cz a topzine.cz a organizátor hudebních akcí Vojtěch Kůgel o nás vydává střízlivě psané tři odstavce textu, které jsou výsledkem poslechu našeho dema a trochy komunikace. A hodnocení 4 ze 7 možných bodů na profiscéně je paráda.
Upřímě mě těší jeho pohled na věc, je o čem přemýšlet.

A navíc přišla prospěšná sumarizace: 31. 07. 2010 vychází náš rozhovor na topzine.cz, chystaný s oboustrannou pečlivostí, ale evidentně po tom všem víc vím, co a jak s kapelou, když systémem priorit stahuju mé tři odstavce odpovědi na otázku do žádaných pár vět.

| 18 |
09. 04. 2010 Křest a dražba Dema ve 100 WATT
Po druhém mixu (26. 3.) konečně křtíme "Je libo Demo" v Brně na Dobráku ve 100WATT. Atmosféra koncertu skvělá. Během křtu a polévání CD říkám jen tak mimochodem, že inkriminovaný kus pak nějak vydražíme a už mám první nabídku, takže coby zkušený licitátor brigádník rozjíždím kabaretní zábavu, která končí z vyvolávací ceny pár korun na 475,-kč! A to ještě jen díky tomu že jeden z hlavních dražitelů zaspí pár vteřin a je po všem. Na videu je pak náhodně zaznamenán stínový rozhovor dvou stínů:
"Dám 525."
"Pláčeš na špatným hrobě."
"Dám víc."
"Neprodám, jdeš na panáka?"
"Jo."

| 17 |
16/17. 01. 2010 Demo ve Žraloku
Pátek večer až sobota večer: Celkem dvacet pět nástrojů (vč tří trianglu kdyby něco, Kalimby a pičovinek), dvě auta a "pět rozlobených mužů včetně jedné ženy", dva zvukaři, jedny těstoviny.
Neděle: jediná šance, jeden mix, jeden svět, jedno demo, 1 názor per minute.

Š.: Oba zvukaři si nás zkušeně podávají po šesti hodinách a jsou moc fajn. Já jsem docela grogy, jedu přes den vlastně skrz, nedokážu nebejt u všeho, nasávám informace a pořád nedávám při mixu pokoj, dokud to ne(z)ní tak jak by mělo. Zkušenosti a sto myšlenkových výměn typu "to nebude/bude dobrý".
Velkej posun pro kapelu podle mě, realita nahrávání zvládne s člověkem víc než rok úvah. Spočítanejch 21,5h práce (takže reálně víc, vlastně den za dva dny) s výsledkem, na kterým se teprve učím, "jaknato:-)" zvukově, aby to nebylo jen na zvukaři při mixu, jak to ve výsledku bude znít. Překvapivej moment zjištění, jaké nuance někdy dělají vše a jaké problémy nakonec nic neznamenají.-)

| 16 |
02. 12. 2009 Drama v zákulisí
Nu, dalo by se to celé popsat jako detektivka či horor, ale bude stačit čistý součet:

1) Jeden z našich členů přichází zvučit s tím, že je ode dneška bez práce.

2) Návštěvnost nic moc (hrajeme po 13 za rok v Brně, není se co divit - nám to prospívá, ale tak známí zase nejsme, dobrá zkušenost). Vedení se začíná zlobit, že proti standardní předchozí domluvě procházejí do klubu bez placení lidé a tvrdí že patří ke kapele - a kapela o nich neví.

3) Díky špatně zapojenému konektoru do notebooku neexistuje nahrávka z písní 1-3.

4) Díky snaze zbrusu nového a samovolně vzniklého Funclubu stihnout dovýrobu plachty s www.nebeztebe než dohraje předkapela, je bez předešlého varování komukoli překročeno několik bezpečnostních limitů technického zázemí klubu. Vše zažehnáno ale vedení klubu se už doopravdy zlobí.

5) Díky naprosté časové dezorientaci Frontmana, který se snaží všechno řešit, zajišťuje nápravu a omlouvá se kudy chodí, dochází ke zbytečnému posunu o deset minut díky dlouhé přestávce.

6) Po Neautorském čtení a pěti písních zjišťujeme, že jsme 5 minut za limitem. Riskujeme a dohrajeme další 2písně. Končíme ve 22:12, 12 minut po 22hodině.

7) Přídavek měl obsahovat hosta, našeho bývalého perkusistu Milana, který celý večer čeká na svou chvíli. Publikum nás vytleskává a rozlobené vedení klubu nás ode dveří do zákulisí vyvádí z pódia bez přídavku.

8) Díky dobře přepojenému konektoru a následnému uložení souboru pod názvem "1" existuje nahrávka písně 4, ale zbytek 1ní půlky je nakonec omylem přeuložen druhou půlkou koncertu.

9) Vedení klubu prohlašuje že nezaplatí podíl ze vstupného kapele, dokud nebude odstraněn třímetrový nápis wwwatakdále..., který zůstal na linoleu po výrobě plachty. Chápeme, podíl nevyžadujeme. Frontman absolvuje přednášku o tom, že bychom se měli nad sebou zamyslet a že jsme sebestřední. Asi po tisící se za kapelu omlouvá.

10) Druhý den odstraňujeme s Funclubem nápis, daří se, ale obvyklá procedura, čili peníze a dohoda o dalším termínu koncertu nenásleduje.

Takže tak. Pravda je, že placky Funclubu Nebeztebe se povedly a půlka se jich prodala. Publikum bylo vřelé, ničeho zvláštního si zas tak nevšimlo, předkapela hrála hodně v pohodě, zvukař byl hodně dobrej a pracovní záznam z koncertu je jeden z nejčistších. Náš perkusista nás poprvé slyšel, protože měl konečně i jeden odposlech k sobě. A Funclub svatosvatě slíbil, že už nikdy nic nepředloženého nespustí:-) Pohlídáme si to:-)

| 15 |
28. 5. 2009 Odchod ve velkém stylu
O dva týdny později se oba bubenící potkávají na pódiu společně na Leitnerce při oficiálním "Odchodu velkého eM", a zvuk šestičlenné formace je najednou ještě více plný, tak nějak hotový:-)
Až se za Dartagnanem a řádícím Milanen v úboru bohatého šejka odcházejícího na odpočinek zvukově poněkud ztrácíme. Milan (= dělám skvěle agresivní show, umím nádherně vyslovovat písmenko "flemch", mám spoustu ropy v Tišnově pod domkem a teď už mě zajímají jen peníze - na jeho opravu) si užívá pod óbrposterem se svou podobiznou a nápisem "mám jinou dráhu" za živé podpory svých fanoušků "poslední minuty na pódiu". Čest jeho památce:-)
Budeme na tom na všem dál, tedy na aranžích makat. A příště už zase "jen" v pěti:-)

| 14 |
16.. 5. 2009 Hurá Open Air akce, sbíráme na Demo!
Artjarmark, Muzejní noc, Open Air, a místo věčně zkouškově absentujícího Milana Dartagnan. A šlape to. A uvolněně. Dobrý večer s předskokanem Igorem, naše zatím největší publikum.

| 13 |
13. 2. 2009 Klubová atmosféra jedna radost
Pátek 13:-) čili večer tří formací v klubu Yacht na Palačáku. Hrajeme po Bluesovém úvodu a Ten Thousand Ways. Překvapivě dobrý zážitek, jen ten časový skluz nás mrzí, atmosféra parádní, basa je konečně slyšet a řádíme co to jde:-)

| 12 |
23. 10. 2008 byl to čtvrtek? Určitě to bylo v říjnu.
Přichází Pavel s baskytarou a od té doby je všechno víc funky, víc to dýchá, tančí, zkrátka má to koule a chybějící rozměr a hurá na to s komplet soundem.

| 11 |
6. 9. 2008 Útěchovský country fest
A je to tu. Country fest čili náž první Open Air výstup. Otevíráme fesťák, lidi si nás prohlížejí ze stínu od piva a jsme rádi že reagují. Odpoledne, vedro a premiéra písně Letní slunovrat. A fajn den a večer a zase kus huránahrávek z mixu:-)

| 10 |
29. 5. 2008 samostatný koncert Leitnerka
Tak je to konečně tady, slyšíme se a hrajeme a nakonec to funguje jak má a máme první slušnější pracovní záznam:-) Budeme se sem vracet.

| 9 |
25. 3. 2008 předkapela Bedny odložených hraček
Zatím nejlepší hraní kromě hluku v sále občas při tišších pasážích. Přece jen ti lidé nepřišli na nás, ale zvukař vnímavý a náš celkový výkon (skromnosti se meze nekladou) snad taky lepší zase o něco.

| 8 |
7. 3. 2008 vernisáž výstavy
Brrr, nervozita z hraní v odhlučněném studiu, které neodráží zvuk zpátky = slyšíte jen co jde od Vás dopředu. Podle toho a Štěpánova spěchu to vypadalo, tedy znělo:-)

| 7 |
13. 2. 2008 první samostatný koncert
Zkušenost velká, tentokrát se zvukařem typu chytrá horákyně a ještě k tomu absentujícím = když se to moc nepovede a nikdo v kapele se neslyší, atmosféra ale super:-) A máme nepřehlédnutelnou roztlesqávačku. Jmenuje se Jiří Láznička a o něco později se stane naším guru v klipu pro píseň Tuší Uši.

| 6 |
15. 1. 2008 první koncert, předkapela OFF SIDE STORY
Zkušenost zkušenost zkušenost. Velká velká velká. Jako předkapela na dobrém zvuku:-) Jitka fotí, dobré dobré, díky Jitu opět!

| 5 |
Říjen 2007 - začátek ledna 2008
"Výměna" zpěvaček, jedna ve dvou odehraná vernisáž (Š+Y) a odchod a návrat ztraceného syna Milana:-) Popravdě, když jedna Magdaléna nemůže, za rohem už většinou čeká další Magdaléna, která na jamy chodit bude. Jméno tedy zůstalo, zpěvačka nová:-) Milan pracuje až neví čí je, ale nakonec to nějak zvládáme a jdeme na to... ehm... ve čtyřech.

| 4 |
Září 2007
Dohoda v kapele: název "NE:-)" + koncertování od ledna 2008
Nahrávka Dema z kuchyně na Polní. Kytarista Ondra Kubíček vyráží do světa, kdoví kdy se vrátí:-) Do kapely myšleno nevrátí, po roce už budeme "někde jinde". Je ale důležitý co by osoba s aktuálně největší koncertní odvahou.

| 3 |
15. 6. Jam v Goodbaru
Malý souboj zvučit/nezvučit zatím pokračuje v té jednodušší poloze, takže si Štěpán trhá hlasivky. Hraje s námi sólově Ota Pinkner na elektriku, uprostřed všeho se dostavuje i Ondra s kontrabasem a pouštíme se i do akustické verze Another brick in the wall. Večer, na kterém je přítomna Megí Eliášová, kterou Štěpán potkal po letech právě v Goodbaru a má za sebou coby zpěvačka pár zkoušek s námi, se rozjíždí. A do hraní a zpěvu se pouští přizvaný "Jukebox" Kozel. Skvělé. Končíme kolem šesté ráno.
Tou dobou se už dlouho bavíme vymýšlením názvů kapely pro příští týden, stále vede "Snow Fake Guerilla" čili "Partyzánská válka na umělém sněhu". Obsazení je zatím nejpočetnější.

Balalajk snow Gorilla: Yetti
Country buzz: Ondřej Pajero Hulc
Trashacoustic: Rozárka Kubíček
Regresssive flamenco: Štěpán Mám nový kolo Hulc
External Bestie: Amalka
Milan: Filip

| 2 |
Přelom Dubna a Května 2007 (30. 4. měl Gonzales narozeniny)
Je sobota či úterý sváteční a náš budoucí bongista Milan nás v roli řidiče sváží k hraní na další narozeninovou párty. Tou dobou už za sebou máme coby bezejmenná formace dvou kytaristů a mandolinisty jeden Jam večer s bratrem Štěpána kontrabasistou Ondrou a s různými dalšími muzikanty.

| 1 |
21. 2. 2007.
Štěpán, Yetti a Ondra Kubíček hrají po měsíci zkoušení v kuchyni na Polní písně Bez Tebe, Příměří a Fugu Pro Pastelku na narozeninách spoluautorky textu Bez Tebe a dnešní nejpravidelněji příležitostné fotografky NebezTebe Jitky (díky Jitu).
Zároveň tam poprvé v rámci rozehrávání zazní Marakesh patrně ve své nejlepší verzi.

| 0 |
Kapela se formovala zvolna - od začátku února 2007. Coby Brněnské akustické seskupení v začátku součinnosti jsme měli za sebou pár jamů a vernisáží a od ledna 2008 jsme začali v novém složení koncertovat. Během téhle etapy jsme postupně opustili a přibrali pár muzikantů a teď se sehráváme a chystáme na Demo.

Založeno Šh v lednu 2007 po různých letitých pokusech či projektech s řadou spoluhráču a definitivně pojmenováno v prosinci téhož roku jako NebezTebe.